Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

FajnVino.cz s.r.o.
Horní náměstí 58
746 01 Opava
tel: +420 777 600 223
info(a)rakletparty.cz
www.facebook.com/rakletparty/

NOVINKY

arr3Trendy sezónySÝROVÉ DUO - RACLETTE A FONDUE Výše zmíněné sýrové speciality jsou populární zejména na rautech a...

ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 478 Kč
naše cena 3 000 Kč

 


O NÁS » Tradice a kvalita
Tradice a kvalita

 

 

TRADICE A KVALITA

Historie sýru raclette sahá až do 13. století. Původem pochází tento pokrm z jihu Švýcarska z francouzsky hovořícího kantonu Valais a podle starých spisů, dochovaných v klášterech, již v roce 1291 Guillaume Tell jedl raclette. 

Na švýcarských sýrech si pochutnávali již ve starém Římě pár století před našim letopočtem. Byly to malé bochníčky selského sýru, který byl prý předchůdcem nejslavnějšího švýcarského sýru: ementálu, jehož výroba je doslova alchymií.

O vzniku pokrmu raclette existuje celá řada historek. Údajně jeden sedlák zapálil kvůli neshodám sousedovi dům. Soused však skladoval ve svém domě množství vyzrálých sýrů a jakmile se začaly bochníky vlivem horka tavit, jejich vůně zalila zakrátko celou vesnici. Z místa se stala zanedlouho sešlost labužníků a lidé se shodli, že tavící se sýr mazaný přímo na chleba je jedinečnou pochoutkou. 

Plánujete si koupit svůj vlastní raclette gril nebo si jej zapůjčit? Podívejte se na náš eshop zde  nebo nás kdykoliv kontaktujte.

 

 

JAK VZNIKÁ KVALITA ANEB NÁŠ VÝROBNÍ ZÁVOD

Nejdůležitější surovinou pro výrobu sýru je kravské mléko a jako hlavní složka vytváří jedinečné tóny v jeho chuti. Ta se liší mimo jiné podle toho, kde jsou kravičky chovány, jaké horské květiny, byliny a další rostliny spásají a v jakém ročním období je sýr vyráběn. 

 

 

Švýcarské kravičky žijí v Alpských vysokohorských pastvinách, kde spásají různé druhy bylinek a pijí křišťálově čistou vodu z Alpských ledovců. Tuto vodu mimo jiné pijí také celebrity z celého světa a lidé, kteří se řadí do "vyšší společností". Znáte je například pod názvy Evian, Vittel nebo Perrier. Také proto je kvalita a původ tohoto švýcarského produktu opravdu zaručena.

Sýr se vyrábí téměř po celém území Švýcarska. Každý výrobce se tak může pochlubit jedinečností a originalitou svého sýra. Hlavními oblastmi, kde se sýr vyrábí jsou Valais, Zentral-Schweiz, Ostschweiz a francouzský region Savoyen.

 

 

 

STATISTIKY A ZAJÍMAVOSTI

K vyprodukování 25 litrů mléka je potřeba 100 kg potravy a 85 litrů vody. Pro výrobu 1 bochníku sýra raclette je zapotřebí přibližně 70 litrů kravského mléka. Bochníky sýra o váze 5 - 6 kg zrají přibližně 4 - 10 týdnů a skladují se 3 - 5 měsíců.

Průměrně zkonzumuje každý obyvatel více než 2 kg sýru raclette ročně. Švýcarsko má téměr 8 milionů obyvatel, takže roční spotřeba přesahuje 16 milionů kilogramů sýru.

 

   Váš raclette sýr si objednejte na: eshop nebo

nás kdykoliv kontaktujte na 777600223 - info@rakletparty.cz